15.12.2017,07:21
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Kore sorununda, Rusya ve Çin'in yol haritası izlenmeli'
Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Rusya ve Çin'in Kore Yarımadası sorununun çözülmesi için çizdiği "yol haritası"nın temelinde somut önlemler alınması ve bölgenin barışı için yeni fırsatlar yaratılmasını talep etti.
 
Medvedev, Soçi'de düzenlenen SİÖ Başbakanlar Konseyi 16. Toplantısı'nın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Kore Yarımadası'nda artan gerginliğe ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
Açıklamasında, Rusya ve Çin'in yarımadadaki sorunun çözülmesi için ortaklaşa hazırladığı önerilere riayet edilmesinin önemine vurgu yapan Medvedev, Kuzey Kore'nin (Kore Demokratik Halk Cumuriyeti) nükleer faaliyetlerini derhal durdurmasını ve ABD ile Güney Kore'nin (Kore Cumhuriyeti) de askerî tatbikatlarını sonlandırmalarını istedi.
 
Medvedev, tarafların Çin ile Rusya'nın ortak yol haritasını izledikleri takdirde yarımadada barışın sağlanması için yeni fırsatlar doğabileceğini belirtti.
 
Çin Uluslararası Radyosu

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Yüksek enflasyon dönemlerinde işletmeleri bekleyen büyük tehlike...
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?