22.02.2018,12:08
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Kore sorununda, Rusya ve Çin'in yol haritası izlenmeli'
Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Rusya ve Çin'in Kore Yarımadası sorununun çözülmesi için çizdiği "yol haritası"nın temelinde somut önlemler alınması ve bölgenin barışı için yeni fırsatlar yaratılmasını talep etti.
 
Medvedev, Soçi'de düzenlenen SİÖ Başbakanlar Konseyi 16. Toplantısı'nın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Kore Yarımadası'nda artan gerginliğe ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
Açıklamasında, Rusya ve Çin'in yarımadadaki sorunun çözülmesi için ortaklaşa hazırladığı önerilere riayet edilmesinin önemine vurgu yapan Medvedev, Kuzey Kore'nin (Kore Demokratik Halk Cumuriyeti) nükleer faaliyetlerini derhal durdurmasını ve ABD ile Güney Kore'nin (Kore Cumhuriyeti) de askerî tatbikatlarını sonlandırmalarını istedi.
 
Medvedev, tarafların Çin ile Rusya'nın ortak yol haritasını izledikleri takdirde yarımadada barışın sağlanması için yeni fırsatlar doğabileceğini belirtti.
 
Çin Uluslararası Radyosu

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye reel sektör bazında konsantrasyonunu ihracata bağlamış durumda. Elbette bunun önemini yok sayacak değilim.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?