15.12.2017,07:16
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Çin, iş seyahati piyasasında ilk sıraya yükseldi
Çin'in hızla gelişen iş seyahati piyasası, dünya genelindeki seyahat şirketlerine yeni fırsatlar yaratıyor.
Alman seyahat ödemesi şirketi AirPlus International'dan yapılan açıklamaya göre, şirketin Çin'deki biriktirmiş cirosunun bu ay 1 milyar avronun (1,2 milyar ABD doları) üzerine çıkmasıyla, Çin şirketin en büyük 3. denizaşırı pazarına dönüştü.
 
AirPlus International China'nın Yönetim Müdürü Lucy Wang, Çin'in dünyanın en geniş iş seyahati pazarına sahip olduğunu ve küresel seyahat yönetimi sektöründeki değişikliklere liderlik ettiğini belirtti.
 
Wang ayrıca, Kuşak ve Yol inisiyatifi gibi uluslararası talepleri arttıran projeler oldukça hızlı büyümenin de artacağının altını çizdi.
 
Öte yandan, Küresel İş Seyahati Birliği'nin (GBTA) verilerine göre, Çin, 2015 yılında ABD'yi geride bırakarak iş seyahati piyasasında ilk sıraya yükseldi.
 
GBTA'dan yapılan açıklamada, Çin'in iş seyahati harcamalarının 2017'de 344,6 milyar Amerikan dolarına ulaşarak, bir önceki yıla göre yüzde 8,4 yükselmesi ve ABD'nin tahmini iş seyahati harcamalarının 51,5 milyar dolar üzerine çıkması beklendiği ifade edildi.
 
Çin Uluslararası Radyosu

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Yüksek enflasyon dönemlerinde işletmeleri bekleyen büyük tehlike...
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?