22.02.2018,12:05
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Çin, iş seyahati piyasasında ilk sıraya yükseldi
Çin'in hızla gelişen iş seyahati piyasası, dünya genelindeki seyahat şirketlerine yeni fırsatlar yaratıyor.
Alman seyahat ödemesi şirketi AirPlus International'dan yapılan açıklamaya göre, şirketin Çin'deki biriktirmiş cirosunun bu ay 1 milyar avronun (1,2 milyar ABD doları) üzerine çıkmasıyla, Çin şirketin en büyük 3. denizaşırı pazarına dönüştü.
 
AirPlus International China'nın Yönetim Müdürü Lucy Wang, Çin'in dünyanın en geniş iş seyahati pazarına sahip olduğunu ve küresel seyahat yönetimi sektöründeki değişikliklere liderlik ettiğini belirtti.
 
Wang ayrıca, Kuşak ve Yol inisiyatifi gibi uluslararası talepleri arttıran projeler oldukça hızlı büyümenin de artacağının altını çizdi.
 
Öte yandan, Küresel İş Seyahati Birliği'nin (GBTA) verilerine göre, Çin, 2015 yılında ABD'yi geride bırakarak iş seyahati piyasasında ilk sıraya yükseldi.
 
GBTA'dan yapılan açıklamada, Çin'in iş seyahati harcamalarının 2017'de 344,6 milyar Amerikan dolarına ulaşarak, bir önceki yıla göre yüzde 8,4 yükselmesi ve ABD'nin tahmini iş seyahati harcamalarının 51,5 milyar dolar üzerine çıkması beklendiği ifade edildi.
 
Çin Uluslararası Radyosu

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye reel sektör bazında konsantrasyonunu ihracata bağlamış durumda. Elbette bunun önemini yok sayacak değilim.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?