18.03.2018,10:50
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
BAE, sigorta acenteleri için yeni kurallar getiriyor
Birleşik Arap Emirlikleri(BAE) Sigorta Otoritesi (IA), ülkede faaliyet gösteren sigorta şirketlerinin satış merkezlerinin ruhsatlandırılması ve kayıt altına alınmasına ilişkin bir kararname yayınladı.
 
Al Khaleej'de yer alan habere göre, yeni düzenlemeler uyarınca, sigortacılar bir satış merkezi açmak için IA'nın onayını almak zorunda olacak.
 
Başvuruyu destekleyen belgeler, satış merkezinin faaliyet göstereceği sigorta kollarını ve üstleneceği görevleri belirtmesi gerekecek.
 
Sigortacılar ayrıca, bir iş planını, adayın satış merkezi görevlisinin konumunu ve IA tarafından talep edilebilecek tüm ayrıntılarıyla belirtmek, nitelikleri ve deneyimleri hakkında ayrıntılı bir bildirim sunmak zorunda olacaklar.
 
Satış merkezinin operasyonları arasında motor, sağlık ve seyahat sigortası, araç hasarının değerlendirilmesi ve hasar belgelerinin alınması sayılabiliyor. Ayrıca satış merkezlerinin tazminat ödemelerini yapması ise; yasaklandı.
 
Sigorta şirketlerinin seyahat acenteleri, alışveriş merkezleri ve diğer komplekslerin ofislerinde bir satış merkezi açmasına izin verilirken, satış merkezi lisansı 1 Ocak tarihinden itibaren bir yıl sürecek ve yenilenebilecek.
 
İlk lisans durumunda, geçerlilik süresi lisanslama tarihinden itibaren aynı yılın Aralık ayı sonuna kadar olacak.
 
VIDEO İÇİN TIKLAYIN
28 Ağustos 2014
https://www.youtube.com/watch?v=rcC6aiQ3VDM&t=52s
 
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?