17.03.2018,19:32
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Çin'in Panama Büyükelçiliği açıldı
Çin'in Panama Büyükelçiliği törenle açıldı.
Açılış töreninde Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ve Panama Devlet Başkanı Juan Carlos Varela hazır bulundu.
 
Çinli Bakan Wang Yi törende yaptığı konuşmada, Çin-Panama ilişkilerinde tarihi bir an yaşandığına dikkati çekerek, Çin'in nihayet Panama'da resmi diplomatik bir temsilciliğinin bulunduğunu, büyükelçiliğin görevini yerine getirerek iki ülke arasında karşılıklı yarara dayalı işbirliği ve ortak kalkınmada yeniçağın açılmasına hizmete edeceğini belirtti.
 
Wang Yi, Çin-Panama ilişkilerinde dalgalanmalar yaşamasına rağmen ikili ilişkilerin çağın gidişatına uyduğunu, diplomatik ilişkilerin kurulmasıyla iki ülkenin temel ve uzun vadeli çıkarlarının uyuştuğunun ispatlanacağını dile getirdi.
 
Wang Yi, Çin'in Panama'yla birlikte siyasi güveni artırmak ve işbirliğini derinleştirmek suretiyle ikili ilişkileri yeni düzeye taşımaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.
 
Çin Uluslararası Radyosu
panama dünya harita ile ilgili görsel sonucu

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?