17.12.2017,20:24
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Çin'in Panama Büyükelçiliği açıldı
Çin'in Panama Büyükelçiliği törenle açıldı.
Açılış töreninde Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ve Panama Devlet Başkanı Juan Carlos Varela hazır bulundu.
 
Çinli Bakan Wang Yi törende yaptığı konuşmada, Çin-Panama ilişkilerinde tarihi bir an yaşandığına dikkati çekerek, Çin'in nihayet Panama'da resmi diplomatik bir temsilciliğinin bulunduğunu, büyükelçiliğin görevini yerine getirerek iki ülke arasında karşılıklı yarara dayalı işbirliği ve ortak kalkınmada yeniçağın açılmasına hizmete edeceğini belirtti.
 
Wang Yi, Çin-Panama ilişkilerinde dalgalanmalar yaşamasına rağmen ikili ilişkilerin çağın gidişatına uyduğunu, diplomatik ilişkilerin kurulmasıyla iki ülkenin temel ve uzun vadeli çıkarlarının uyuştuğunun ispatlanacağını dile getirdi.
 
Wang Yi, Çin'in Panama'yla birlikte siyasi güveni artırmak ve işbirliğini derinleştirmek suretiyle ikili ilişkileri yeni düzeye taşımaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.
 
Çin Uluslararası Radyosu
panama dünya harita ile ilgili görsel sonucu

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Bitcoin konusundaki olasılıkları geçen hafta içerisinde kaleme almıştım. Evet tekrarlıyorum, buradan dünya çapında çok büyük bir soygun ve vurgun bekliyorum.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Son birkaç yıldır ülkemizde yaşanan yüksek kur artışları, işletmelerimizi oldukça zorlamakta, maliyet, fiyatlama ve kâr döngüsünü yakalamak her geçen gün daha da güç hale gelmektedir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?