17.10.2017,16:16
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Siemens; Çin'de, Robotik Araştırma Merkezi kuracak
Alman endüstri devi Siemens, yaptığı açıklamada; dünyanın en büyük endüstriyel robot pazarı olan Çin'de bir robotik araştırmaları merkezi kuracağını söyledi.
Çin hükümeti, robotik alanının stratejik önceliği olduğunu ve sektördeki teknolojik yeniliği teşvik etmek için bir çaba içinde olduklarını açıkladı.
 
Firma yaptığı açıklamada, Beijing’deki Tsinghua Üniversitesi'nde bulunan Siemens araştırma merkezinin, kombine mekanik ve elektronik alanına, insan-robot işbirliğine ve yapay zekanın robot temelli kontrol cihazlarına uygulanmasına odaklanacağını belirtti.
 
Münih merkezli Grubun Baş Teknoloji Sorumlusu Roland Busch; “Siemens, Çin'in geleceğine büyük yatırımlar yapıyor ve dijitalleştirme yolunda birçok ülke ve müşteri ile ortaklık kuruyor” dedi.
 
Siemens, toplam satışlarının yaklaşık yüzde 14'ünü, en hızlı büyüyen iş alanlarından biri olan dijital fabrika endüstriyel donanım ve yazılım bölümünden yapıyor.
 
Şirketin diğer iş alanları ise; enerji, ulaşım ve sağlık sektöründe yer alıyor.
 
Çin, 20 AR-GE merkezi, 4.500 araştırmacı ve mühendis ile Siemens’in en büyük AR-GE lokasyonlarından biri konumunda bulunuyor.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’nin işsizlik rakamları açıklandı. Hiç oran tartışmasına girmeyeceğim. Son bir yılda tüm zoraki, işsiz adamı işsiz saymama gibi uygulamalara rağmen iki haneye oturduğu görülüyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
“tüketim kölelik ise, üretim özgürlüktür”
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bu yazımızda günümüz endüstriyel süper lig futbolundan uzaklaşıp şu anda sorunlarla boğuşan, Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya’nın futbol gündeminden bahsedeceğim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Avrupa'daki Türkiye itibarının kötüye gitmesinde Türkiye'deki iktidarın politikaları temel rol oynuyor.
Ülkemizde yapılan barajların ölü hacimleri, faydalı hacimlerinden fazladır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay