17.03.2018,19:33
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Siemens; Çin'de, Robotik Araştırma Merkezi kuracak
Alman endüstri devi Siemens, yaptığı açıklamada; dünyanın en büyük endüstriyel robot pazarı olan Çin'de bir robotik araştırmaları merkezi kuracağını söyledi.
Çin hükümeti, robotik alanının stratejik önceliği olduğunu ve sektördeki teknolojik yeniliği teşvik etmek için bir çaba içinde olduklarını açıkladı.
 
Firma yaptığı açıklamada, Beijing’deki Tsinghua Üniversitesi'nde bulunan Siemens araştırma merkezinin, kombine mekanik ve elektronik alanına, insan-robot işbirliğine ve yapay zekanın robot temelli kontrol cihazlarına uygulanmasına odaklanacağını belirtti.
 
Münih merkezli Grubun Baş Teknoloji Sorumlusu Roland Busch; “Siemens, Çin'in geleceğine büyük yatırımlar yapıyor ve dijitalleştirme yolunda birçok ülke ve müşteri ile ortaklık kuruyor” dedi.
 
Siemens, toplam satışlarının yaklaşık yüzde 14'ünü, en hızlı büyüyen iş alanlarından biri olan dijital fabrika endüstriyel donanım ve yazılım bölümünden yapıyor.
 
Şirketin diğer iş alanları ise; enerji, ulaşım ve sağlık sektöründe yer alıyor.
 
Çin, 20 AR-GE merkezi, 4.500 araştırmacı ve mühendis ile Siemens’in en büyük AR-GE lokasyonlarından biri konumunda bulunuyor.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?