17.12.2017,20:28
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Siemens; Çin'de, Robotik Araştırma Merkezi kuracak
Alman endüstri devi Siemens, yaptığı açıklamada; dünyanın en büyük endüstriyel robot pazarı olan Çin'de bir robotik araştırmaları merkezi kuracağını söyledi.
Çin hükümeti, robotik alanının stratejik önceliği olduğunu ve sektördeki teknolojik yeniliği teşvik etmek için bir çaba içinde olduklarını açıkladı.
 
Firma yaptığı açıklamada, Beijing’deki Tsinghua Üniversitesi'nde bulunan Siemens araştırma merkezinin, kombine mekanik ve elektronik alanına, insan-robot işbirliğine ve yapay zekanın robot temelli kontrol cihazlarına uygulanmasına odaklanacağını belirtti.
 
Münih merkezli Grubun Baş Teknoloji Sorumlusu Roland Busch; “Siemens, Çin'in geleceğine büyük yatırımlar yapıyor ve dijitalleştirme yolunda birçok ülke ve müşteri ile ortaklık kuruyor” dedi.
 
Siemens, toplam satışlarının yaklaşık yüzde 14'ünü, en hızlı büyüyen iş alanlarından biri olan dijital fabrika endüstriyel donanım ve yazılım bölümünden yapıyor.
 
Şirketin diğer iş alanları ise; enerji, ulaşım ve sağlık sektöründe yer alıyor.
 
Çin, 20 AR-GE merkezi, 4.500 araştırmacı ve mühendis ile Siemens’in en büyük AR-GE lokasyonlarından biri konumunda bulunuyor.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Bitcoin konusundaki olasılıkları geçen hafta içerisinde kaleme almıştım. Evet tekrarlıyorum, buradan dünya çapında çok büyük bir soygun ve vurgun bekliyorum.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Son birkaç yıldır ülkemizde yaşanan yüksek kur artışları, işletmelerimizi oldukça zorlamakta, maliyet, fiyatlama ve kâr döngüsünü yakalamak her geçen gün daha da güç hale gelmektedir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?