17.03.2018,19:34
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
UNISON ödülü iptal edildi
Myanmar'da yaşanan katliama yönelik süren tepkilere kulak tıkayan ve...
uydu görüntüleri yayınlanmasına rağmen Myanmar'da katliam olmadığını öne süren Suu Çii'nin Nobel Ödülü'nün geri alınması için imza kampanyası başlatılmış, Nobel Barış Ödülü Komitesi ise; Myanmar Dışişleri Bakanı ve Devlet Başkanlığı'ndan Sorumlu Devlet Bakanı Aung San Suu Çii'nin 1991'de layık görüldüğü Nobel Barış Ödülü'nün geri alınamayacağını bildirmişti.
 
Ülkelerin süren katliama ve ulaştırılamayan yardımlara yönelik tepkileri sürerken, siyasi olarak tutuklu olduğu yıllarda Birleşik Krallık'taki ikinci büyük sendika UNISON tarafından verilen ödül Myanmar krizi yüzünden iptal edildi. 
 
Myanmar Lideri Aung San Suu Kyi'ye bu ödül 2010 yılında Myanmar'daki asker hükümete karşı demokrasinin yayılmasına destek vererek çalıştığı için verilmişti.
 
UNISON'dan yapılan açıklamada, "Biz Aung San Suu Kyi'ye verdiğimiz onur üyeliğini iptal ettik. Arakanlılara yapılan işkencenin durdurulmasını ondan ayrıca rica ettik" denildi.
 
UNISON ödülü ile birlikte Londra'daki London School of Economics ve Bristol Universitesi tarafından Suu Kyi'ye verilen 'Onursal Doktora' ve 'President' ödüllerinin geri alınmasının da düşünüldüğü belirtildi. 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?