17.10.2017,16:15
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
UNISON ödülü iptal edildi
Myanmar'da yaşanan katliama yönelik süren tepkilere kulak tıkayan ve...
uydu görüntüleri yayınlanmasına rağmen Myanmar'da katliam olmadığını öne süren Suu Çii'nin Nobel Ödülü'nün geri alınması için imza kampanyası başlatılmış, Nobel Barış Ödülü Komitesi ise; Myanmar Dışişleri Bakanı ve Devlet Başkanlığı'ndan Sorumlu Devlet Bakanı Aung San Suu Çii'nin 1991'de layık görüldüğü Nobel Barış Ödülü'nün geri alınamayacağını bildirmişti.
 
Ülkelerin süren katliama ve ulaştırılamayan yardımlara yönelik tepkileri sürerken, siyasi olarak tutuklu olduğu yıllarda Birleşik Krallık'taki ikinci büyük sendika UNISON tarafından verilen ödül Myanmar krizi yüzünden iptal edildi. 
 
Myanmar Lideri Aung San Suu Kyi'ye bu ödül 2010 yılında Myanmar'daki asker hükümete karşı demokrasinin yayılmasına destek vererek çalıştığı için verilmişti.
 
UNISON'dan yapılan açıklamada, "Biz Aung San Suu Kyi'ye verdiğimiz onur üyeliğini iptal ettik. Arakanlılara yapılan işkencenin durdurulmasını ondan ayrıca rica ettik" denildi.
 
UNISON ödülü ile birlikte Londra'daki London School of Economics ve Bristol Universitesi tarafından Suu Kyi'ye verilen 'Onursal Doktora' ve 'President' ödüllerinin geri alınmasının da düşünüldüğü belirtildi. 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’nin işsizlik rakamları açıklandı. Hiç oran tartışmasına girmeyeceğim. Son bir yılda tüm zoraki, işsiz adamı işsiz saymama gibi uygulamalara rağmen iki haneye oturduğu görülüyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
“tüketim kölelik ise, üretim özgürlüktür”
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bu yazımızda günümüz endüstriyel süper lig futbolundan uzaklaşıp şu anda sorunlarla boğuşan, Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya’nın futbol gündeminden bahsedeceğim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Avrupa'daki Türkiye itibarının kötüye gitmesinde Türkiye'deki iktidarın politikaları temel rol oynuyor.
Ülkemizde yapılan barajların ölü hacimleri, faydalı hacimlerinden fazladır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay